Ділянка № 1 «Біленьке»

Назва ділянки походить від назви річки Біленька, що омиває крейдяні схили цієї території.

Розташована вона на північно-східній околиці Краматорська і являє собою єдиний територіальний масив витягнутої форми. Завдяки скельним виходам крейдяних порід на поверхню, правий схил річки Біленька має мальовничий ландшафт. Крейдяні останці, що створені вітряною та річковою ерозією, місцеві жителі називають «церковками» за їх схожість з куполами та дзвіницями храмів. Для цієї місцевості характерні також печери і ніші, які утворилися внаслідок карстових процесів.

Тут зберігся цінний різнотравний степ, де присутні і круті яри, і лісові масиви, і крейдяні пагорби. Вся лісова екосистема цієї ділянки є штучною – створеною руками людей. Місцеві пагорби вкривають мальовничі хвойні масиви. Також тут розташовані урочища «Біленьке-1» та «Біленьке-2», представлені насадженнями різноманітних лісових культур – дуба, ясеня, клена, липи.

Тутешні лісові насадження є справжніми «зеленими легенями» великого промислового центру – міста Краматорська. Для знайомства з багатством флори і фауни ділянки розроблені проекти екологічних стежок.