Про парк

Регіональний ландшафтний парк «Краматорський» створений 18 травня 2004 року рішенням Донецької обласної ради з метою збереження та раціонального використання природних комплексів та об’єктів міста Краматорська та забезпечення умов для організованого відпочинку населення.

РЛП «Краматорський» — єдиний ландшафтний парк на сході України, розташований у територіально-адміністративних межах одного з мегаполісів Донбасу – міста машинобудівників – Краматорська.

Станом на 2019 рік площа парку складає 2247,82 га. Територія представлена п’ятьма відокремленими одна від одної ділянками, що разом складають єдиний природний комплекс, але при цьому мають унікальні особливості.

Справжньою перлиною Парку є геологічна пам’ятка природи місцевого значення «Скелеподібне оголення верхньої крейди», розташована на ділянці № 4 «Білокузьминівська». З науково-історичної точки зору інтерес представляє і ділянка № 2 «Пчьолкінські скам’янілі дерева», де в 90-х роках минулого століття були виявлені унікальні пам’ятки природи – скам’янілі дерева кам’яно-вугільного періоду роду Dadoxylon.

Також на території парку функціонує «Візит-Центр», де розташовані старовинна панська садиба ХІХ сторіччя, вольєрний комплекс з різноманітними тваринами, створені умови для комфортного відпочинку гостей та проведення еколого-просвітницьких заходів.

Парк є об’єктом природно-заповідного фонду України, який знаходиться у відомстві Донецької обласної державної адміністрації та фінансується за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Координацію діяльності Парку здійснює департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації.