Еколого-освітня діяльність

Фахівці відділу рекреації та екологічної освіти регіонального ландшафтного парку «Краматорський» постійно реалізують заходи, націлені на просвітницьку роботу з учнівською молоддю. Її основою є комплексний підхід до екологічної освіти та виховання, а також безперервність процесу екологічного навчання, яке починається з дитячого садка і триває протягом всього перебування у школі. 

На території «Візит-Центру» РЛП «Краматорський» діє еколого-освітній центр, де встановлене обладнання для демонстрації відеоматеріалів про природу Донецької області. Також Парк має власну колекцію археологічних та історичних експонатів. 

Для школярів області постійно проводяться тематичні лекції, екскурсії, акції, конкурси тощо. Зазначені заходи сприяють підвищенню рівня екологічної культури учнів, розвитку свідомості молоді, ціннісних орієнтацій, мотиваційної сфери. Діяльність фахівців Парку не обмежується розповсюдженням теоретичних знань. Залучення молоді до активної участі у розв’язанні екологічних питань відбувається шляхом проведення природоохоронних акцій – «Посади дерево», «Збудуй шпаківню», «Прибери сміття» тощо. 

Досвід реалізації еколого-освітньої роботи показує ефективність підходу, що поєднує позашкільну роботу з екологічної освіти та виховання учнів у рамках загальноосвітньої програми. Саме такий алгоритм робить навчально-виховний процес пізнавальним і змістовним, дає можливість реалізуватися кожному з його учасників.