Діяльність

Діяльність РЛП «Краматорський» має особливе значення для збереження куточків дикої природи у межах міста з великою чисельністю населення та високою насиченістю промисловими підприємствами, які завдають значного антропогенного тиску на навколишнє природне середовище.

Практична діяльність Парку розпочалася у серпні 2004 року, коли адміністрацією була розроблена та затверджена відповідним рішенням виконкому Краматорська Програма розвитку об’єкту ПЗФ. У документі передбачалося проведення комплексу робіт зі збереження природних ландшафтів, рослинного та тваринного світів Парку, раціонального використання особливо цінних природних комплексів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, освітнє та оздоровче значення, а також створення сприятливих умов для розвитку рекреації.

У 2018 році розпочав роботу науково-дослідний відділ РЛП «Краматорський», фахівці якого наразі проводять моніторинг рослинного та тваринного світів об’єкту ПЗФ. Не менш важливою галуззю діяльності Парку є агітаційна еколого-виховна робота серед населення, в тому числі, серед вихованців навчальних закладів Краматорська, прилеглих міст та селищ.

П’ять ділянок, що складають територію Парку, знаходяться на значній відстані одна від одної. Тож, у певний період виникла потреба у створенні об’єднавчого центру для знайомства населення з цілями та завданнями РЛП «Краматорський». За клопотанням дирекції Парку міською радою Краматорська для утворення «Візит-Центру» була виділена та передана у постійне користування земельна ділянка у селищі Комишуваха, де у радянські часи був розташований табір праці та відпочинку. На території були проведені роботи з благоустрою, облаштуванню місць організованого відпочинку, створено вольєрний комплекс. Станом на 2019 рік «Візит-Центр» є привабливим місцем проведення екологічних акцій, екскурсій та улюбленим куточком для дозвілля на природі, який користується популярністю серед мешканців Краматорська та прилеглих міст.